הכפרים הבדויים: דו"ח חדש של רגבים מפריך את הנרטיב הבדואי על "הכפרים ההיסטוריים"

מעשה בבדואים, שנחלו כישלון בבתי המשפט, והבינו שהם זקוקים לנרטיב אחר כדי להצדיק את ההשתלטות על קרקעות הנגב ואת דרישתם לזכויות.

לפי הדו"ח, שבוחן תצלומי אוויר בנגב החל משנות ה40: ברוב הכפרים כלל לא היו מבנים טרם הקמת המדינה ובשנות ה- 50 וה- 60, ובאף אחד מהם וודאי לא עמד כפר.

לצערנו, סיפורי הבדיה על התיישבות בדואית קדומה מחלחלים לשיח הציבורי ומכשירים את השטח להלבנת מקבצי השתלטות נוספים, מהלך שהוכח כלא יעיל.

את ההתיישבות הבדואית צריך להסדיר, אך לא על בסיס טיעונים מופרכים ולא באמצעות הלבנת הבניה הבלתי חוקית, אלא ביישובים מתוכננים המספקים את כלל שירותי החינוך והבריאות לתושביהם, לפי כל הסטנדרטים הישראליים.

היכנסו לקרוא את הדו"ח המלא

ואת הטור של קלמן ליבסקינד במעריב

עוד באותו נושא

תקדים מטורף: בית המשפט פסק לעשות… צדק!

זה סיפור של דוד מול גוליית, מעטים מול רבים, פסיקה כמעט תקדימית של בית המשפט, עוד>> בדיון בעתירה נגד מאות בדואים שפלשו לקרקע פרטית יהודית בנגב, בית המשפט דרש בתוקף מהמדינה לפנות את הפולשים ולהשיב את הגזלה לבעליה. אז למה אנחנו בעצם עושים מזה סיפור? מה כל כך מרגש כאן? אחרי שנים של דיונים ועתירות […]

בין לקיה, חורה ונבטים:

יו"ר הוועדה לבטחון לאומי ח"כ צביקה פוגל בסיור רגבים בנגב בסיור שעסק בסוגיות המשילות בנגב בדגש על היבטים בטחוניים, השתתפו ח"כ צביקה פוגל יו"ר הועדה לבטחון לאומי וצוות לשכתו, יחד עם מאיר דויטש מנכ"ל רגבים וגורמי מקצוע נוספים מהתנועה. הסיור נפתח בתצפית לקיה עם סקירה היסטורית על ההתיישבות הבדואית בנגב ונסיונות ההסדרה של ממשלות ישראל […]

או חיפוש על-פי נושא

דילוג לתוכן