המשטרה אוסרת על קיום מחאה בביקור ביידן במזרח ירושלים

נדחתה בקשת ארגונים ציוניים לקיים מפגן מחאה בזמן ביקורו של הנשיא ביידן במזרח ירושלים בסוף השבוע הקרוב. "לפיד מסכים כי מזרח ירושלים אינה חלק מבירת ישראל"

לקראת ביקורו של נשיא ארה"ב ג'ו ביידן המתוכנן לסוף השבוע הקרוב, ובעקבות פרסומים לפיהם מדינת ישראל מאפשרת למשלחת הנשיאותית לבקר במזרח ירושלים ללא תיאום ונוכחות ישראלית, פנינו יחד עם מספר ארגונים ציוניים ביניהם, תנועת הריבונות, עד כאן, אם תרצו, ZOA הארגון הציוני האמריקאי והביטחוניסטים למשטרת ישראל בבקשה לקיים משמרת מחאה במקום בשעת הביקור, בטענה כי יש להפגין ולהביע את העמדה הציונית הברורה לפיה אין לפגוע בריבונות הישראלית במזרח ירושלים ואין לקבל תכתיבים הפוגעים בצביונה הלאומי והציוני של בירת ישראל.

משטרת ישראל דחתה את הבקשה לקיים את המפגן ובדיון שערכה במשרדי המחוז הציעה שתי חלופות, הראשונה לקיים את המפגן לאחר תום הביקור והשניה מציעה לקיימו במיקום מרוחק בטענה כי צירי הגישה לאזור צפויים להיחסם.

החלופות אינן מאפשרות את הבעת העמדה הלגיטימית והציונית באופן ראוי והולם והם נכונים לבחון חלופות נוספות ובלבד שיאפשרו לקיים את המפגן באופן שיאפשר נוכחות ישראלית במזרח ירושלים בעת הביקור, במידה ולא יתקבל מענה בעניין, נעתור לבית המשפט.

טרוף מערכות מוחלט: ממשלת ישראל נכנעת ומאפשרת לראשונה ביקור נשיאותי במזרח ירושלים ובכך מחלקת שוב את הבירה בניגוד לחוק האמריקאי והישראלי. זו התקפלות שערורייתית ואנו דורשים לאפשר לנו להתייצב במקום ולהפגין נוכחות ישראלית בבירה המאוחדת. אם המשטרה תמנע זאת מאיתנו – נעתור לבג"ץ.

עוד באותו נושא

כישלון ל"שלום עכשיו": בג"ץ דחה עתירה שדרשה לתת קרקע לפלסטינים באפרת

הערב פורסם פסק דין של בג"ץ הדוחה את עתירת "שלום עכשיו" הטוענת לאפליה באופן הקצאת קרקעות ביהודה ושומרון ודורשת להעניק שטחים לפלסטינים בעיר אפרת. רגבים: "מבחינת ארגוני השמאל כל האמצעים כשרים לפגוע במדינת ישראל" הרכב השופטים בבית המשפט העליון בראשות הנשיאה חיות דחה היום את עתירת תנועת "שלום עכשיו" הטוענת לאפליה בהקצאת קרקעות. במסגרת ההליך […]

ה"דרכים החקלאיות" הפכו לנתיב המילוט למחבלים

כבר לפני שנתיים התרענו על פריצת "דרכים חקלאיות" בבקעה, שהפכו אמש לנתיב המילוט למחבלים. צה"ל חסם בעקבות הפיגוע את הכניסה לנתיב – אך הציר וכניסות נוספות נותרו פתוחות. זה היה רק אתמול. שלושה מחבלים פתחו בירי לעבר אוטובוס שהסיע חיילים בבקעת הירדן ולאחר מכן ניסו להציתו, שישה לוחמים נפצעו בפיגוע. המחבלים נמלטו בכביש פיראטי לכיוון […]

דילוג לתוכן