המשטרה אוסרת על קיום מחאה בביקור ביידן במזרח ירושלים

נדחתה בקשת ארגונים ציוניים לקיים מפגן מחאה בזמן ביקורו של הנשיא ביידן במזרח ירושלים בסוף השבוע הקרוב. "לפיד מסכים כי מזרח ירושלים אינה חלק מבירת ישראל"

לקראת ביקורו של נשיא ארה"ב ג'ו ביידן המתוכנן לסוף השבוע הקרוב, ובעקבות פרסומים לפיהם מדינת ישראל מאפשרת למשלחת הנשיאותית לבקר במזרח ירושלים ללא תיאום ונוכחות ישראלית, פנינו יחד עם מספר ארגונים ציוניים ביניהם, תנועת הריבונות, עד כאן, אם תרצו, ZOA הארגון הציוני האמריקאי והביטחוניסטים למשטרת ישראל בבקשה לקיים משמרת מחאה במקום בשעת הביקור, בטענה כי יש להפגין ולהביע את העמדה הציונית הברורה לפיה אין לפגוע בריבונות הישראלית במזרח ירושלים ואין לקבל תכתיבים הפוגעים בצביונה הלאומי והציוני של בירת ישראל.

משטרת ישראל דחתה את הבקשה לקיים את המפגן ובדיון שערכה במשרדי המחוז הציעה שתי חלופות, הראשונה לקיים את המפגן לאחר תום הביקור והשניה מציעה לקיימו במיקום מרוחק בטענה כי צירי הגישה לאזור צפויים להיחסם.

החלופות אינן מאפשרות את הבעת העמדה הלגיטימית והציונית באופן ראוי והולם והם נכונים לבחון חלופות נוספות ובלבד שיאפשרו לקיים את המפגן באופן שיאפשר נוכחות ישראלית במזרח ירושלים בעת הביקור, במידה ולא יתקבל מענה בעניין, נעתור לבית המשפט.

טרוף מערכות מוחלט: ממשלת ישראל נכנעת ומאפשרת לראשונה ביקור נשיאותי במזרח ירושלים ובכך מחלקת שוב את הבירה בניגוד לחוק האמריקאי והישראלי. זו התקפלות שערורייתית ואנו דורשים לאפשר לנו להתייצב במקום ולהפגין נוכחות ישראלית בבירה המאוחדת. אם המשטרה תמנע זאת מאיתנו – נעתור לבג"ץ.

עוד באותו נושא

עתירה לבג"ץ: בטלו את נוהל החסינות לבניה בלתי חוקית פלסטינית

בעתירה מחודשת שהגשנו השבוע לבג"ץ אנחנו דורשים לתקן נוהל פנימי המקפיא אוטומטית הליכי אכיפה כנגד אלפי מבנים לא חוקיים של פלסטינים ויוצר עיוות המעודד בניה לא חוקית ומבסס את ההשתלטות הפלסטינית על שטחי C. עוד בשנת 2021 בעתירה שהגשנו לבג"ץ, חשפנו כי המנהל האזרחי ומשרד הביטחון פועלים בשנים אחרונות על פי נוהל פנימי, המנוגד לחוק […]

אכיפה פוליטית: מול מי גנץ מפעיל כוח ומול מי הוא שותק?

שר הבטחון מתחייב לעצור את הקמת המאחזים שמובילה תנועת "נחלה" ומדגיש כי מדובר בפעילות לא חוקית. בתגובה, אנחנו מצביעים על עשרות נקודות בהן מתבצעת בניה לא חוקית פלסטינית ורשויות החוק מתעלמות לקראת העליה המתוכננת מחר לשלוש נקודות התיישבות ביהודה ושומרון, שיגר הבוקר שר הבטחון גנץ אזהרה כי מדובר בפעילות לא חוקית שאינה מתואמת וכי מערכת […]

דילוג לתוכן