מחלקת שטח

רכזי השטח של רגבים חורשים את הארץ, ומגיעים לכל פינה כדי לוודא שהשמירה על אדמות המדינה מתבצעת, שהרשויות מבצעות את תפקידן ושומרות על החוק ועל הסביבה. בנגב ובגליל, ביהודה ושומרון ובשפלה, בירושלים ובגולן, בשמורות הטבע, ובשטחי האש של צה"ל.
לצד הנוכחות הפיזית בשטח, אנחנו משתמשים בכלי עבודה מגוונים: מערכת מידע ממוחשב גיאוגרפי, רחפנים מתקדמים, ומחקר השוואתי של תצלומי אוויר היסטוריים. עבודת השטח מהווה את תשתית הפעילות שלנו, ומתנקזת אל המישור המשפטי והפעילות הציבורית.

צרו איתנו קשר:
איתן מלט, רכז יהודה ושומרון – js.regavim@gmail.com
אביתר דוד, רכז דרום – Regev532@gmail.com
יכין זיק, רכז מרכז ומנהל הפעילות – yakhin.zik@gmail.com

מחלקת משפט

פעילותה המשפטית של רגבים מתמקדת במספר מישורים: התיקים ממחלקת השטח המציפים את היעדר האכיפה בתחום התכנון והבניה והגנת הסביבה, הופכים לפניות המועברות לגורמי האכיפה ורשויות המדינה בדרישה לאכיפה, ובמקרים בהם נדרשת התערבות שיפוטית, אנחנו מגישים עתירות לבתי המשפט השונים.
המחלקה המשפטית מעניקה ייעוץ משפטי, מגבשת מסמכי מדיניות, ומלווה הליכי חקיקה ודיונים פרלמנטריים בסוגיות הליבה בהן עוסקת רגבים.
המחלקה מורכבת מעורכי ועורכות דין המתמחים בתחומי המינהל והחקיקה ביו"ש ובמדינת ישראל ביחס למקרקעין, הגנת הסביבה, התכנון והבניה.

צרו איתנו קשר:
בועז ארזי, יועמ"ש רגבים boaz.regavim@gmail.com

מחלקת מדיניות

מחלקת מדיניות של תנועת רגבים עוסקת בחיבור סדר היום שלנו אל המרחב הציבורי – באמצעות גיבוש מדיניות וחקיקה, פעילות פרלמנטרית הכוללת דיונים בוועדות הכנסת, סיוע בגיבוש הצעות חוק, ושימוש כמקור ידע אמין ומבוסס עבור מעצבי מדיניות בכנסת, בממשלה ובמגזר הציבורי בסוגיות הנושקות למדיניות מקרקעין ציונית.

צרו איתנו קשר:
אברהם בנימין, bin725@gmail.com

המחלקה הבינלאומית

המחלקה הבינלאומית של רגבים פועלת להנגיש את המחקרים והעמדות של רגבים, הן באמצעי התקשורת בחו"ל, הן כחומרי הסברה אמינים ויעילים, והן במפגשים ישירים עם דיפלומטים זרים, פעילים פוליטים ומובילי דעת קהל.
בנוסף, אנחנו פועלים ללא לאות לבלום את הזרמת הכספים הזרים והמעורבות העצומה של האיחוד האירופי בפעילות בלתי חוקית ביהודה ושומרון, שמטרתה לקבוע עובדות בשטח ולהשפיע באופן פסול על סוגיות משילות, מקרקעין וביטחון עימם מתמודדת מדינת ישראל.

צרו איתנו קשר:
נעמי קהאן, מנהלת המחלקה – naomi@regavim.org
סאם וויטפילד, ניו מדיה – samwhitefieldafc@gmail.com

הפעילות של כלל המחלקות מדובררת ומתפרסמת באופן שוטף בתקשורת הכללית והמקומית, ועולה באופן יומיומי ברשתות החברתיות.

דילוג לתוכן