מחלקת שטח

רכזי השטח של רגבים חורשים את הארץ, ומגיעים לכל פינה כדי לוודא שהשמירה על אדמות המדינה מתבצעת, שהרשויות מבצעות את תפקידן ושומרות על החוק ועל הסביבה. בנגב ובגליל, ביהודה ושומרון ובשפלה, בירושלים ובגולן, בשמורות הטבע, ובשטחי האש של צה"ל.
לצד הנוכחות הפיזית בשטח, אנחנו משתמשים בכלי עבודה מגוונים: מערכת מידע ממוחשב גיאוגרפי, רחפנים מתקדמים, ומחקר השוואתי של תצלומי אוויר היסטוריים. עבודת השטח מהווה את תשתית הפעילות שלנו, ומתנקזת אל המישור המשפטי והפעילות הציבורית.

צרו איתנו קשר:
מנש שמואלי, רכז יהודה ושומרון – js.regavim@gmail.com
עמנואל לזר, רכז דרום – Regev532@gmail.com
ליאור שמו, מחקר

מחלקת תקשורת

מחלקת דוברות ותקשורת ברגבים פועלת להנגשת המידע והמחקר של רגבים לציבור הישראלי, באמצעות חשיפות ותחקירים באמצעי התקשורת השונים. הדהוד והטמעת הסוגיות המובילות כמו משילות, מינהל תקין, שמירה על קרקעות המדינה בנגב, בגליל וביהודה ושומרון והפעלת לחץ ציבורי ופוליטי לקידום הנושאים. המחלקה פועלת ברמה הרוחבית בכלי תקשורת כלליים בארץ לצד עבודה מקומית עם ערוצי תקשורת בערים, מועצות ומחוזות שונים וכן פעילות עניפה בכל הרשתות החברתיות וקשר ישיר עם מאות אלפי עוקבים בארץ ובעולם.

תמר סיקוראל, דוברת tamar.regavim@gmail.com

מחלקת משפט

פעילותה המשפטית של רגבים מתמקדת במספר מישורים: התיקים ממחלקת השטח המציפים את היעדר האכיפה בתחום התכנון והבניה והגנת הסביבה, הופכים לפניות המועברות לגורמי האכיפה ורשויות המדינה בדרישה לאכיפה, ובמקרים בהם נדרשת התערבות שיפוטית, אנחנו מגישים עתירות לבתי המשפט השונים.
המחלקה המשפטית מעניקה ייעוץ משפטי, מגבשת מסמכי מדיניות, ומלווה הליכי חקיקה ודיונים פרלמנטריים בסוגיות הליבה בהן עוסקת רגבים.
המחלקה מורכבת מעורכי ועורכות דין המתמחים בתחומי המינהל והחקיקה ביו"ש ובמדינת ישראל ביחס למקרקעין, הגנת הסביבה, התכנון והבניה.

בועז ארזי, יועמ"ש רגבים

מחלקת מדיניות

מחלקת מדיניות של תנועת רגבים עוסקת בחיבור סדר היום שלנו אל המרחב הציבורי – באמצעות גיבוש מדיניות וחקיקה, פעילות פרלמנטרית הכוללת דיונים בוועדות הכנסת, סיוע בגיבוש הצעות חוק, ושימוש כמקור ידע אמין ומבוסס עבור מעצבי מדיניות בכנסת, בממשלה ובמגזר הציבורי בסוגיות הנושקות למדיניות מקרקעין ציונית.

יונה אדמוני
אברהם בנימין, מנהל מחלקת מדיניות ומחקר

המחלקה הבינלאומית

המחלקה הבינלאומית של רגבים פועלת להנגיש את המחקרים והעמדות של רגבים, הן באמצעי התקשורת בחו"ל, הן כחומרי הסברה אמינים ויעילים, והן במפגשים ישירים עם דיפלומטים זרים, פעילים פוליטים ומובילי דעת קהל.
בנוסף, אנחנו פועלים ללא לאות לבלום את הזרמת הכספים הזרים והמעורבות העצומה של האיחוד האירופי בפעילות בלתי חוקית ביהודה ושומרון, שמטרתה לקבוע עובדות בשטח ולהשפיע באופן פסול על סוגיות משילות, מקרקעין וביטחון עימם מתמודדת מדינת ישראל.

נעמי קאהן, מנהלת המחלקה – naomi@regavim.org
סאם וויטפילד, ניו מדיה

הפעילות של כלל המחלקות מדובררת ומתפרסמת באופן שוטף בתקשורת הכללית והמקומית, ועולה באופן יומיומי ברשתות החברתיות.

או חיפוש על-פי נושא

דילוג לתוכן