צפונית לישוב בית אל פועלת באין מפריע מזבלה פלסטינית (בלתי חוקית כמובן), מדובר באתר פסולת המזהם את הסביבה עם שפכים ושריפות וגורם למפגעי ריח ועשן חמורים.

אמש שיגרנו מכתב לשר הביטחון ואלוף פיקוד המרכז בדרישה לפעול כנגד המפגע החמור ובו ציינו גם את הבעיה הביטחונית שהאתר טומן בחובו:

"מיקומו של האתר מקדם את יצירתה של "טבעת חנק" סביב מרחב בית אל. הימנעותכם משמירה על השטח, מבינוי בלתי חוקי וממפגעים – מאפשרת לצמצם את המרחב הפתוח סביב היישוב בית אל ומגבירה את הסיכון הבטחוני לתושבי היישוב והחיילים השוהים במרחב."

גם דו"ח מבקר המדינה שפורסם מצביע על "כישלון רב שנים של המנהל האזרחי לקדם טיפול מסודר בפסולת ובשריפות פלסטינית". את הכישלון הזה אנחנו פוגשים לצערנו יום יום בשטח.

כמו תמיד, נמשיך לעקוב ולעדכן.

____

מחזירים את הריבונות למדינה,

רגבים

עוד באותו נושא

המבנה על כביש 55 שקיבל חסינות

רגבים נגד דובר צה"ל: די להסתיר מתן היתרי בניה למבנים בלתי חוקיים עתירה חדשה של תנועת רגבים דורשת מצה"ל לחשוף מה הנוהל לטיפול בבקשות פלסטינים לקבלת היתר בניה למבנה בלתי חוקי הנמצא בתוך צו איסור בניה צבאי, מה הקריטריונים למתן ההיתר ומי הם הגורמים המאשרים את הבקשה. רגבים: "לא נתפס שצה"ל מגן על מבנים בלתי […]

המדינה מאפשרת פלישה לאתר ארכיאולוגי

עתרנו לבג"ץ בדרישה מהמדינה להסביר מדוע היא מאפשרת לפולשים לשוב לאתר הארכיאולוגי בהר חברון לאחר שפונה. רגבים: "מאחז החסינות של בג"ץ" עתירה חדשה של רגבים חושפת כי רשויות המדינה פועלות לאפשר חזרה של פולשים פלסטיניים לאתר הארכיאולוגי חירבת זנוטא בדרום הר חברון, בסמוך לישוב שמעה בשטחי C אשר בשליטה ישראלית מלאה. בתחילת שנות ה 2000 […]

או חיפוש על-פי נושא

דילוג לתוכן