*בזמן שהכנסת חוקקה: צה"ל סגר את היחידה להגנת שטחי האש*

הוועדה לביטחון לאומי אישרה לקריאה שניה ושלישית את חוק ההגנה על בסיסי צה"ל, תנועת רגבים חשפה בדיון כי צה"ל סגר בחודשים האחרונים את מדור "מגן נגב" ששיפר במאות אחוזים את תפיסות הסמים והנשק בשטחי האש.

הוועדה לביטחון לאומי בראשות חה"כ צביקה פוגל דנה הבוקר (רביעי) בתיקון חוק ההגנה על בסיסי צה"ל שיזמו חברי הכנסת יצחק קרויזר ואלמוג כהן, והכנתו לקריאה שניה ושלישית במליאה. במהלך הדיון, חשף אברהם בנימין, מנהל אגף מדיניות בתנועת רגבים, כי בתקופה האחרונה צה"ל סגר את "מדור מגן נגב" שהוקם בסוף 2021 בפיקוד דרום במטרה להיאבק בתופעת ההברחות, הסמים והפריצות לבסיסי צה"ל בשטחי האש ולהשיב את המשילות למרחב.

על פי נתונים שפרסם דובר צה"ל במלאות שנה לפעילות היחידה, היא העלתה את סיכול הברחות הסמים ב-150%, קיימה 635 אירועי סיכול הברחות, תפסה עשרות נשקים ואמצעי לחימה מוברחים, והשמידה כ-3,000 ק"ג סמים בשווי מוערך של 145 מיליון שקלים. מדור "מגן נגב" המשיך לפעול בהצלחה גם בחודשים הראשונים למלחמה, אולם לאחר שבחודש פברואר האחרון הותקף כח של היחידה על ידי עבריינים בדואים במהלך מבצע אכיפה, צה"ל סגר כאמור את פעילותה לחלוטין.

אם בשנתיים האחרונות הורגשה בשטח בלימה של תופעות העבריינות בשטחי האש, אז בחודשים האחרונים ההפקרות שבה למרחב, וכעת אף מתבררת הסיבה לכך. בשבוע שעבר נחשף תיעוד מטריד של חממות ענק לגידול סמים במרחק מאות מטרים מכביש מרכזי בנגב ובמיקומים נוספים בשטח האש.

אברהם בנימין מתנועת רגבים אמר בדיון: "אנחנו מלווים את הסוגיה של שטחי האש למעלה מעשור. החוק החשוב הזה שמקבל הסכמות מהקואליציה ומהאופוזיציה, נועד לשרת בדיוק יחידות כמו מגן הנגב, שהצליחה לחולל שינוי מדהים בשטח. לצערי מישהו החליט להפר את הכלל הידוע שאומר ש"אם משהו עובד – לא נוגעים בו", וסגירת היחידה צריכה להדיר שינה מעיני כל היושבים כאן. אנחנו מבקשים לקיים דיון מעמיק שיברר מדוע נגנז הפרויקט הזה, כדי שהחוק החיוני הזה לא יהפוך ל'אות מתה'".

עוד באותו נושא

חמישה ימי טיול פאר בדובאי למועצה הכושלת בארץ

בעוד היא חייבת עשרות מליוני שקלים ומסרבת לגבות ארנונה ומים מתושביה, יצאו אמש כלל עובדי מועצת אל-קאסום לחמישה ימי נופש בדובאי הכוללים שלל אטרקציות ומופעים. עובדי מועצת אל-קאסום עלו אמש על מטוס בדרכם לחמישה ימי נופש בדובאי והותירו מאחור מועצה כושלת ללא גביית ארנונה ומים, חובות של מיליוני שקלים, הסתרת מידע וקנס מצטבר על בזיון […]

רגבים בשאלה נוקבת לגוש הימין: "מה שבחרנו, זה מה שנקבל?"

16 יום מהבחירות: תנועת רגבים יוצאת בדרישה נחרצת למפלגות הימין להקים ממשלה ימנית אמיתית "קיימו את ההתחייבות לבוחרים" בעוד המשא ומתן הקואליציוני בעיצומו, תנועת רגבים יוצאת בקמפיין המשלב בין סלוגן הבחירות של הליכוד "1+1=4" וסלוגן הבחירות של הציונות הדתית "זה מה שתקבל" וקוראת להן למצות את המו"מ ולהקים ממשלה ימנית שמקיימת את הבטחות הבחירות לציבור. […]

או חיפוש על-פי נושא

דילוג לתוכן