תנועת רגבים קוראת לנתניהו לבלום את ביטול חוק קמיניץ

בהמשך לפרסום כי שר המשפטים ניסנקורן והרשימה המשותפת הגיעו להסכמות על הקפאת חוק קמיניץ, ברשימה המשותפת ובמפלגות השמאל מברכים. אנו בתנועה קוראים לנתניהו להתערב. "ההישג המשילותי הכי משמעותי של ממשלת הליכוד בעשור האחרון"

שר המשפטים, אבי ניסנקורן, צפוי להציג בקרוב מתווה שיעקוף את "חוק קמיניץ" (תיקון לחוק התכנון והבנייה שנועד לאכיפת בנייה בלתי חוקית), לאחר סדרת פגישות שקיים עם חברי הרשימה המשותפת בנושא, בעיקר מול חברי הכנסת אוסאמה סעדי, אחמד טיבי ויו"ר הרשימה איימן עודה.

לאחר דיון סוער, דחתה אתמול (רביעי) הכנסת הצעת חוק של ח"כ ע'דיר כמאל מריח ממפלגת יש עתיד לביטול החוק. במהלך הדיון חשף ח"כ עודה כי דן השבוע בנושא עם יו"ר כחול לבן, בני גנץ, ואמר כי הוא מקווה כי "בתוך ימים ספורים תהיה הקפאה של החוק".

כזכור, פרק האכיפה בחוק התכנון והבניה, המוכר בשמו 'חוק קמיניץ' (בשל מעורבותו של המשנה ליועמ"ש ארז קמיניץ בגיבוש החוק) מספק שורת כלים מנהליים לאכיפת חוקי התכנון והבניה, ולפי נתונים שהוצגו בכנסת בחודש דצמבר שעבר, מאז שנכנס לתוקף ב-2017 הביא לירידה של כ-50% בהתחלות הבנייה הבלתי חוקיות.

על פי חשיפת גלובס, לפי מתווה ההקפאה שסוכם בין ניסנקורן לרשימה המשותפת לא ינתנו קנסות ולא יבוצעו הריסות של בנייה לא חוקית. בעוד שברשימה המשותפת ביקשו הקפאה לחמש שנים, במשרד המשפטים מתכוונים לאשר מתווה קצר טווח יותר.

מאז כניסת החוק לתוקף, הרשימה הערבית מנהלת מאבק עיקש לביטולו. דרישה זו הוצגה כתנאי לתמיכה בממשלה בראשות כחול לבן. ניסיון נוסף לביטול החוק נרשם במהלך תמיכת המשותפת בהצבעה על חוק פיזור הכנסת בסוף סבב הבחירות הראשון ב-2019.

מאיר דויטש, מנכ"ל תנועת רגבים, בירך את חברי הכנסת שהצביעו אמש נגד ביטול החוק, וקורא לראש הממשלה נתניהו לבלום את המהלך.

חוק קמיניץ הוא אחד ההישגים הכי משמעותיים בתחום המשילות, שהליכוד וממשלות הימין הצליחו להוביל בעשור האחרון. ביטול החוק הוא החזרת הכאוס לנגב ולגליל. אנו קוראים לראש הממשלה נתניהו לבלום את המחטף האנטי ציוני של ניסנקורן והמשותפת. הנתונים הרשמיים של מדינת ישראל מוכיחים שהחוק הזה הוכח כיעיל בבלימת הבניה הבלתי חוקית, ולכן כל מי שמגדיר את עצמו כציוני, ועתידה של מדינת ישראל חשוב לו, חייב להמשיך ולעמוד על המשמר בכנסת ובממשלה.

עוד באותו נושא

המחטף המתוכנן לביטול חוק קמיניץ – מהלך אנטי ציוני

חברת הכנסת ע'דיר כמאל מריח מיש עתיד תעלה בקרוב למליאת הכנסת הצעת חוק לביטול חוק קמיניץ. אנו דורשים מכל חברי הכנסת הציוניים להתנגד לחוק. נעקוב ונפרסם מי פעל בנידון.

רגבים בסרטון חדש: אסור לשבור לחוק את השיניים!

האם המגעים להקמת ממשלת אחדות כוללים את ביטול 'חוק קמיניץ' שהצליח להוריד ב50%(!) את התחלות הבניה הבלתי חוקית בתוך שנתיים בלבד? יצאנו בסרטון חדש, שמסביר למה החוק הזה כל כך חשוב, ולמה פשוט אסור לשבור לחוק את השיניים יצאנו בסרטון חדש על רקע הפרסומים לפיהם המשא ומתן הקואליציוני בין הליכוד לכחול לבן ומפלגת העבודה, צפוי […]

או חיפוש על-פי נושא

דילוג לתוכן