תנועת רגבים קוראת לנתניהו לבלום את ביטול חוק קמיניץ

בהמשך לפרסום כי שר המשפטים ניסנקורן והרשימה המשותפת הגיעו להסכמות על הקפאת חוק קמיניץ, ברשימה המשותפת ובמפלגות השמאל מברכים. אנו בתנועה קוראים לנתניהו להתערב. "ההישג המשילותי הכי משמעותי של ממשלת הליכוד בעשור האחרון"

שר המשפטים, אבי ניסנקורן, צפוי להציג בקרוב מתווה שיעקוף את "חוק קמיניץ" (תיקון לחוק התכנון והבנייה שנועד לאכיפת בנייה בלתי חוקית), לאחר סדרת פגישות שקיים עם חברי הרשימה המשותפת בנושא, בעיקר מול חברי הכנסת אוסאמה סעדי, אחמד טיבי ויו"ר הרשימה איימן עודה.

לאחר דיון סוער, דחתה אתמול (רביעי) הכנסת הצעת חוק של ח"כ ע'דיר כמאל מריח ממפלגת יש עתיד לביטול החוק. במהלך הדיון חשף ח"כ עודה כי דן השבוע בנושא עם יו"ר כחול לבן, בני גנץ, ואמר כי הוא מקווה כי "בתוך ימים ספורים תהיה הקפאה של החוק".

כזכור, פרק האכיפה בחוק התכנון והבניה, המוכר בשמו 'חוק קמיניץ' (בשל מעורבותו של המשנה ליועמ"ש ארז קמיניץ בגיבוש החוק) מספק שורת כלים מנהליים לאכיפת חוקי התכנון והבניה, ולפי נתונים שהוצגו בכנסת בחודש דצמבר שעבר, מאז שנכנס לתוקף ב-2017 הביא לירידה של כ-50% בהתחלות הבנייה הבלתי חוקיות.

על פי חשיפת גלובס, לפי מתווה ההקפאה שסוכם בין ניסנקורן לרשימה המשותפת לא ינתנו קנסות ולא יבוצעו הריסות של בנייה לא חוקית. בעוד שברשימה המשותפת ביקשו הקפאה לחמש שנים, במשרד המשפטים מתכוונים לאשר מתווה קצר טווח יותר.

מאז כניסת החוק לתוקף, הרשימה הערבית מנהלת מאבק עיקש לביטולו. דרישה זו הוצגה כתנאי לתמיכה בממשלה בראשות כחול לבן. ניסיון נוסף לביטול החוק נרשם במהלך תמיכת המשותפת בהצבעה על חוק פיזור הכנסת בסוף סבב הבחירות הראשון ב-2019.

מאיר דויטש, מנכ"ל תנועת רגבים, בירך את חברי הכנסת שהצביעו אמש נגד ביטול החוק, וקורא לראש הממשלה נתניהו לבלום את המהלך.

חוק קמיניץ הוא אחד ההישגים הכי משמעותיים בתחום המשילות, שהליכוד וממשלות הימין הצליחו להוביל בעשור האחרון. ביטול החוק הוא החזרת הכאוס לנגב ולגליל. אנו קוראים לראש הממשלה נתניהו לבלום את המחטף האנטי ציוני של ניסנקורן והמשותפת. הנתונים הרשמיים של מדינת ישראל מוכיחים שהחוק הזה הוכח כיעיל בבלימת הבניה הבלתי חוקית, ולכן כל מי שמגדיר את עצמו כציוני, ועתידה של מדינת ישראל חשוב לו, חייב להמשיך ולעמוד על המשמר בכנסת ובממשלה.

עוד באותו נושא

שיעור בהיסטוריה: מה הסיפור של הנגב?

במטרה להבין את ההיסטוריה של הגנב, מתי ומאיפה הגיעו השבטים הבדואים ומה מדינת ישראל עשתה במקום מאז, הוצאנו סדרת סרטונים המספרים בפירוט את סיפורו של הנגב. צפו: בואו נחזור אחורה בזמן ונבין מאיפה ומתי בכלל נדדו שבטי הבדואים לנגב? מה היה מצבו של הנגב בזמן השלטון העותמאני או הבריטי ומה התחדש באזור מאז הקמת מדינת […]

מסע בנגב הפרוע: זעקת התושבים

די להפקרות! הפשיעה והאלימות המשתוללות ברחבי הנגב מביאות את זעקת התושבים לדרוש מממשלת ישראל: עזרי לנו! גם אנחנו לקחנו חלק בכתבתו של כתב ynet, אסף קמר, שיצא למסע בעקבות גל הפשיעה בנגב. צפו בכתבה המלאה והמרתקת והקשיבו לעדויות התושבים המספרים על המציאות היומיומית הקשה שאיתה הם נאלצים להתמודד. תושבים תמימים שבסך הכל רוצים לחיות בשקט, […]

דילוג לתוכן